Легка вечеря з морської риби та припущених овочів за 2-3 години до сну забезпечить гарну глибину сну та відпочинок для травної системи, попередить її передчасне зношування.
Збалансоване харчування може бути без БАДів, особливо якщо вживаються органічні продукти.
Для anti-age ефекту від правильного харчування дуже важливо бути активними!
При цьому недостатньо 2-3 рази на тиждень відвідувати тренування, необхідно щодня проходити від 7,5 до 10 тис. кроків, оскільки при цьому виділяються міокіни, що підтримують рівень обміну речовин на достатньому рівні, не дозволяючи йому прогресивно знижуватися з віком. Дуже корисним буде крокомір, який потрібно прикріпити до пояса на рівні лампасного шва.
Під час тренувань корисно приділяти час розтяжкам, оскільки під час стрейчингу виділяються гормони щастя — ендорфіни, що покращують настрій та загальний життєвий тонус.
Поняття «anti-age» щодо молоде. Його і вигадали для тих, хто хоче довго залишатися молодим, красивим і здоровим. Хвора людина не може виглядати молодшою за свої роки, а одні лише косметичні процедури не допоможуть довго «ховати» вік. Вчені довели, що за допомогою харчування можна змінити генетичні фактори, що сприяють старінню. Перефразовуючи відому фразу: «Скажи мені, що ти їси, і я скажу, скільки тобі років».
По всіх напрямках проти віку
Напрямок anti-age медицини поєднує в собі знання з багатьох галузей: нутриціологія та дієтологія, косметологія та апаратна медицина, нетрадиційна медицина та багато інших.
Боротьба зі старінням вийшла на новий сучасний рівень. Принципи довголіття та збереження якості життя хвилюють не лише знаменитостей, а й звичайних людей. І тепер ці методи стають дедалі доступнішими.
Одним з напрямків є розробка антивікової дієти. Що потрібно знати про anti-age дієти? Запам’ятайте одне просте правило: все, що бачимо у своїй тарілці, пізніше бачимо на обличчі.
Як харчування відбивається на організмі
Anti-age дієта поєднує в собі принципи здорового харчування та новітні розробки нутріціологів і дієтологів. Правильне харчування дозволяє контролювати стан шкіри, волосся та нігтів. Біла посмішка, блискуче волосся, очі, що горять, і рівний колір шкіри – про це мріє кожна жінка!
Але, на жаль! не кожна дотримується правил харчування для підтримки балансу краси та здоров’я. Антивікове харчування має на увазі використання натуральних та свіжих продуктів, дотримання режиму харчування, підтримку організму вітамінами, мікроелементами та антиоксидантами.
Вільні радикали vs антиоксиданти
Процеси старіння безпосередньо залежать від надлишку вільних радикалів, які виробляє наш власний організм під впливом негативних факторів (довкілля, ультрафіолет, шкідливі звички, радіація).
Вільні радикали – це по суті своєї окислюючі частинки, які руйнують зв’язки між здоровими клітинами та змінюють їх хімічний склад. Їхня кількість залежить від стану імунітету, віку та способу життя.
Протистояти вільним радикалам можуть антиоксиданти — речовини, що містяться в деяких продуктах харчування та біологічно активних добавках. Вони поглинають вільні радикали та сприяють відновленню нейронних зв’язків на клітинному рівні. Таким чином, щоб «вбити» якнайбільше вільних радикалів, потрібно споживати якнайбільше продуктів, багатих на антиоксиданти. Це сповільнить процес старіння та підвищить імунітет.
Меню anti-age на кожен день
Що містить у собі правильна тарілка здорового харчування? Щоб харчуватися правильно, не забудьте покласти у свою тарілку такі продукти:
Риба жирних сортів та ікра лососевих. Є джерелом кальцію, риб’ячого жиру, сприяє омолодженню організму.
Овочі та фрукти червоного, чорного або синього кольорів. Багаті клітковиною, що очищає організм від шлаків та токсинів.
Олія зародків пшениці. Має потужний омолоджуючий ефект, сприяє живленню шкіри, волосся і нігтів.
Зелень та горіхи. Містять вітаміни-антиоксиданти та ненасичені жири та клітковину.
Спеції (куркума, кориця, гвоздика, імбир). Уповільнюють процес старіння, сприяють спалюванню жирів.
Морські водорості. Служать джерелом йоду та важливих мікроелементів.
Як і чим правильно харчуватися, щоб отримувати всі необхідні речовини, що уповільнюють старіння? Речовини, які містяться в продуктах-антиоксидантах, можна поділити на декілька груп:
Пігменти. Пігменти надають їжі колір. Так, наприклад, хлорофіл відповідає за зелений колір продукту. Міститься у броколі, ківі, авокадо, зеленому горошку. Хлорофіл захищає організм від утворення ракових клітин, покращує зір.
Вітаміни — антикосиданти. До цієї групи входять вітаміни А, С та Е. У великій кількості містяться в овочах та фруктах.
Танини та ферменти. Мають протизапальний ефект. Містяться у зеленому чаї, какао, гранаті, хурмі.
Мікроелементи. Сприяють підтримці балансу корисних речовин, допомагають у перетравленні їжі.
7 правил правил anti-age меню
Щоб уповільнити біг часу і якомога довше залишатися молодими та красивими, необхідно дотримуватися кількох простих правил.
- Включайте у свій раціон продукти, багаті на антиоксиданти.
- Пийте більше чистої води, зелений чай, відвар шипшини.
- На десерт їжте ягоди (краще чорниці та ожину), а не солодку випічку.
- Додайте при готуванні спеції та прянощі, що уповільнюють процеси старіння клітин.
- Обмежте, а краще зовсім уникайте вживання алкогольних напоїв, «шкідливої та важкої» їжі.
- Зберігайте баланс поживних речовин: спочатку їжте білки з жирами, потім клітковину і вже після корисних вуглеводів.
Пам’ятайте, все в наших руках і на нашій тарілці! Харчуйте за anti-age методикою і живіть довго та щасливо! І тоді через роки на прогулянці з онуками вам обов’язково зроблять комплімент: «Які ви гарні та молоді батьки!».
Anti-age харчування: ТОП-10 продуктів проти старіння
Харчування — один з головних елементів здорового способу життя. Від якості їжі залежить здоров’я, гарне самопочуття та тривалість життя людини.
Anti-age харчування – тип правильного харчування, який допомагає зберегти здоров’я та красу, продовжити молодість та мінімізувати вікові зміни в організмі. Це насамперед – збалансоване усвідомлене харчування, багате на необхідні макро-, мікронутрієнти (білки, жири та вуглеводи) та антиоксиданти. Основну частину раціону повинні становити свіжі та натуральні продукти.
ТОП-10 продуктів проти старіння:
Миндаль
Щоб зберегти молодість, у меню повинні бути антиоксиданти, які уповільнюють процес старіння і продовжують природну молодість за рахунок знищення вільних радикалів. Найбільша кількість антиоксидантів міститься в мигдальних горіхах, а також шпинаті та ягодах (чорниця, ожина, журавлина, малина).
Помідори
У щоденному меню обов’язково повинні бути свіжі овочі та фрукти (не менше 50% раціону). У помідорах багато лікопіну та каротиноїдів, які захищають шкіру від опіків. А брак лікопіну та бета-каротину збільшують ризик серцевих нападів та інсультів.
Петрушка
Зелень петрушки містить миристицин, вітамін С, каротиноїди, хлорофіл. Має протизапальну дію і містить масу антиоксидантів. Крім того, петрушка допомагає позбавлятися набряків і захищає від хвороботворних бактерій.
Лимон
Лімони — джерело вітаміну С, антиоксидантів, флавоноїдів та рослинних кислот. Сік лимона не тільки зміцнює імунітет, а й допомагає виводити токсини та уникати хвороб нирок. Вітамін С у лимонах також необхідний для профілактики серцевих захворювань.
Какао-боби
Сирі боби – джерело заліза, магнію та антиоксидантів, які покращують стан шкіри та волосся. З іншого боку, це натуральний антидепресант. У сирому вигляді трохи гірчать і нагадують кавові зерна, тому найчастіше їх додають до смузі або енергетичних батончиків.
Корисно їсти
Насіння льону
Містять вітамін А, велика кількість білків і мінералів, клітковини і кальцію, а також жирних масел і кислот (Омега-3). Нормалізують роботу ШКТ та обмін речовин.
Жирна риба
Ненасичені жирні кислоти запускають процеси регенерації і допомагають утримувати вологу в клітинах шкіри. Найбільше їх у жирній рибі та морепродуктах.
Імбір
Корінь імбиру містить цинеол, цитраль і гінгерол. Має антибактеріальні властивості і допомагає усунути запальні процеси. Імбир навіть знижує напругу у м’язах після фізичного навантаження.
Буряк
Буряк містить водорозчинну клітковину, фолієву та гіалуронову кислоту, калій та каротиноїди, завдяки чому допомагає виводити з організму токсини та вільні радикали. Покращує травлення та запобігає захворюванням кишечника.
Ягоди годжі
Їх називають ягодами довголіття, оскільки вони містять вітаміни групи В, які забезпечують швидке оновлення клітин шкіри. Також у ягодах багато вітаміну А та С, незамінних полісахаридів та амінокислот, і вони низькокалорійні.
🍏Anti Age
Раціон для тих, хто ставить завдання омолодити свій організм і продовжити активні роки.
Унікальна лінія живлення розроблена для тих, хто хоче провести курс омолодження організму та покращити роботу внутрішнього обміну речовин.
Методологія складання даної програми відрізняється від звичайного раціону харчування. Це нерозривний тритижневий курс харчування, всередині якого кожен тиждень харчування послідовно вирішує своє особливе завдання:
1-7 день (перший тиждень) – харчування спрямоване на ефективну детоксикацію організму за допомогою додавання природних адаптагенів
8-14 день (другий тиждень) — збагачення раціону OMEGA 3 (дика риба, насіння чіа, авокадо, золотий льон та ін.)
15-21 день (третій тиждень) – раціон наповнений суперфудами з омолоджуючими властивостями (ягоди, фрукти, особлива їжа)
Такий комплексний підхід дозволяє досягти відмінних результатів за один або кілька 21-денних циклів харчування.
Стандартні діапазони калорійності: 1200 | 1500 | 1800 | 2000 ккал/добу
Приклад меню
3 прийоми, 1800 ккал
СНІД
Яєчня з овочевими спагетті, пастромою з індички та насінням конопель
Каша пшоняна з гарбузом і пелюстками мигдалю
Смузі зі шпинату, томатом, листя петрушки та шпинату
Білки: 36,1 | Жири: 35,5 | Вуглеводи: 56,6 | Енергетична цінність: 690 ккал
ОБІД
Закуска з печених буряків, листя шпинату та соусом «Гуакамоле»
Суп-пюре з броколі та цвітної капусти
Шашличок з курячого філе з куркумою, пряною зеленню, томатом та лимонно-масляною заправкою
Різотто з бурого рису з радичіо, порошком «Кероб» та ягодами «Годжі»
Білки: 41,6 | Жири: 29,7 | Вуглеводи: 79,3 | Енергетична цінність: 751 ккал
ВЕЧЕРЯ
Салат зі свіжих овочів та пряної зелені, заправлений лимонно-масляним соусом
Філе дорадо зі спаржею, приготовлені на грилі, з соусом із печеного лимона
Білки: 27,7 | Жири: 18,7 | Вуглеводи: 17,8 | Енергетична цінність: 350 ккал
УСЕ ЗА ДЕНЬ
Білки: 105,4 | Жири: 83,9 | Вуглеводи: 153,7 | Енергетична цінність: 1791 ккал